ltenru
Sėkmės laboratorija
žarijos, firewalking, fire-walk, firewalk

Vaikščiojimas per žarijas dabartiniais laikais?

Aštuntame praėjusio šimtmečio dešimtmetyje Tolly Burkan įkūrė šiuolaikinį vaikščiojimo per žarijas tyrimo Institutą ir stebėdamas, bei tirdamas procesą patvirtino žmogaus psichologinės būsenos svarbą. Daugelis fizikų bandė moksliškai paaiškinti vaikščiojimo per žarijas aktą. Įvairios teorijos buvo analizuojamos vienu tikslu - nudengti paslapties skraistę nuo šio įstabaus fenomeno. Dėl vienokių, ar kitokių priežasčių mokslininkai nenorėjo sutikti su tuo, kad viską lemia žmogaus nusiteikimas. Populiariausias fizikų aiškinimas yra pagrįstas Leiderfrost''o efektu (pėda, kažkokiu būdu, apsaugoma drėgmės sluoksnio) ir specifinio laidumo teorija (žarijos neperduoda karščio, nes yra blogas laidininkas). Pavyzdžiui, Jūs nenudegsite rankos, jei įkišite ją trumpam į židinį, nes oras yra blogas laidininkas, tačiau nudegsite bematant, jei prisiliesite prie metalinių židinio grotų.

Mokslininkams dar teks atsakyti į klausimus:

  1. Besidomintys vaikščiojimu per žarijas, puikiai žino atvejų, kai žmonės keliasdešimt sekundžių, kartais minutę, ramiai stovi ant karštų anglių. Tai tikrai pakankamas laikas, kad medžio anglių žarijos perduotų savo karštį pėdai... Tačiau taip neatsitinka. Kodėl?
  2. Kartais, eidami per žarijas, žmonės nusidegina net ant nedidelio kiekio, visiškai ataušusių žarijų. Ar tiesa, kad fizikos dėsniai negalioja būtent tiems žmonėms ir jie nėra apsaugoti ? (DĖMESIO! Nevaikščiokite per žarijas be tinkamo paruošimo! Mano, kaip instruktoriaus, tikslas yra atstovauti profesionalų paruošimą su maksimaliu saugumu)
  3. Žmonės nepalyginamai dažniau nusidegina netyčia užmynę ant žarijos arba eidami tada, kai patys nėra apsisprendę (grupės spaudimas). Jei tai būtų tik fizika, kodėl yra skirtumas? Atsakymas yra paprastas - nusiteikimas, vidinė būsena ...


Klausimai žavingi! Nėra nei vieno tikslaus ir aiškaus atsakymo. Nors per žarijas jau eita šimtus kartų, kiekvienas naujas žarijų takas yra atsakymo paieška, siekimas susidurti akis į akį su paslaptingąja gyvenimo puse, suprasti žmogaus ir vieno iš gamtos elementų, ugnies, santykį.

Analizuojant savo paties, savo kolegų ir mokytojų patirtį, vadovaujant ėjimo per žarijas procesams įvairiomis sąlygomis, naudojant skirtingą medieną, galima drąsiai teigti, kad proceso sėkmei didžiausią įtaką turi žmogaus intencijos. Atrodo, kad žmogaus kūnas apsaugo padą tada, kai ėjimo per žarijas intencija ir tikslas sutampa su žmogaus nusiteikimu ir padarytu sprendimu. Tačiau jei tu neapsisprendęs ir eini prieš savo valią, apsaugos nelieka ir tikimybė nusideginti stipriai išauga.

žarijos, firewalking, fire-walk, firewalk
.